Інвестиції в нерухомість як і інвестиція в будівництво завжди вважалися однією з найнадійніших форм інвестування, оскільки в довгостроковій перспективі нерухомість завжди дорожчає. Крім того, нерухомість дозволяє отримувати пасивний дохід у вигляді надходження орендних платежів. І, нарешті, нерухомість є найбільш бажаною формою застави у банків та інших фінансових організацій. Сьогодні ситуація є найбільш сприятливою для інвестування в нерухомість, оскільки найбільш вигідні та привабливі об'єкти нерухомості можна придбати з великою знижкою. Головне при інвестуванні в нерухомість - виділити найбільш перспективні об'єкти для вкладення грошей і детально пропрацювати юридичні аспекти, що дозволить отримати високу захищеність інвестицій.
Оцінка ефективності інвестиційного проекту передбачає розгляд декількох прогнозних варіантів (песимістичного, оптимістичного і варіанта норми, початкового варіанту) реалізації об'єкта інвестування. Крім проведення всебічних маркетингових досліджень необхідно враховувати, що зміна значення єдиного, яке виводиться з численних даних, що застосовуються при оцінці проекту, може привести не тільки до зменшення прибутку інвестора від проекту, що реалізовується, а й поставити під загрозу саму можливість його реалізації.
Тому необхідно провести оцінку якісного впливу кожного окремого фактора на ефективність. Враховується тимчасовий фактор - реалізація проекту на цьому ринку займає досить тривалий проміжок часу, та економічний - аналіз ефективності інвестиційного проекту повинен враховувати й прогнозувати всілякі ризики (зміна податкового законодавства, рівень інфляції, можливе прийняття нових, що регламентують ринок нерухомості актів державного управління). Оптимальною є оцінка економічної ефективності інвестиційних проектів, в які передбачається вкласти гроші в нерухомість. Порівняльний аналіз бізнес-планів, прогнозні розрахунки основних показників ефективності дозволять визначити інвестору найбільш прибутковий об'єкт для інвестицій, і на підставі цього вибору і будувати свій бізнес.
При здійсненні розробки та управлінні інвестиційними проектами мета - створення системи бізнес-процесів. Первинна розробка інвестиційного проекту: експрес-аналіз сфери реалізації проекту і суміжних галузей, оцінка потреби в проекті з боку ринку, попередня оцінка перспективності проекту. Організація проведення маркетингових досліджень: формулювання технічного завдання на дослідження, пошук і відбір маркетингових агентств, координація проведення дослідження, контроль якості отриманої інформації, аналіз інформації та інтерпретація для проекту.
Здійснення інвестиційної діяльності тісно пов'язана з залученням в ринковий обіг нерухомості - фундаментальної основи правових і економічних відносин всіх учасників ринкової системи господарювання. У зв'язку з цим особливого значення набуває розвиток вкладення в нерухомість, завдяки чому фінансування будівництва як комерційних, так і соціальних об'єктів нерухомості сприятиме активізації ринку нерухомості в цілому внаслідок залучення вільних коштів інвесторів і реалізації їх інтересів.